У серпневому випуску Японського геодезичного журналу опубліковано статтю, присвячену Україні та спільній реалізації Проекту з розвитку потенціалу використання національної інфраструктури геопросторових даних в Україні, який впроваджується в рамках співпраці Держгеокадастру з Японським агентством міжнародного співробітництва (JICA) та консалтинговою компанією KOKUSAI KOGIO CO., LTD.
У статті наголошується на важливості підтримки України під час повномасштабного вторгнення, розпочатого рф 24 лютого 2022 року, на ефективності взаємної співпраці Держгеокадастру та японських партнерів у рамках Проекту, і підкреслюється відданість японської сторони взаємовигідним відносинам із Держгеокадастром.
Координатор Проекту – в. о. Голови Держгеокадастру Дмитро Макаренко та працівники Держгеокадастру, які беруть участь в імплементації Проекту, надали свої коментарі для статті, де розповіли про особливості роботи в умовах воєнного стану.
Автор статті, менеджер Міжнародної групи геопросторової інформації консалтингової компанії KOKUSAI KOGIO CO., LTD. Кейдзі Ямада зазначає, що основною метою Проекту є створення можливостей для української національної інфраструктури геопросторових даних задля служіння потребам післявоєнної відбудови та реконструкції України.
Довідково
JICA – японське урядове агентство, яке координує офіційну допомогу з розвитку, сприяє економічному та соціальному зростанню в країнах, що розвиваються, та їх міжнародному співробітництву.
Проект з розвитку потенціалу використання національної інфраструктури геопросторових даних в Україні реалізується за підтримки Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA) та триватиме 37 місяців упродовж 2022–2025 років. Виконавцем Проекту визначено консалтингову компанію KOKUSAI KOGIO CO., LTD.
Реалізація Проекту сприятиме значному прискоренню створення належних умов для переходу пілотного проекту національної інфраструктури геопросторових даних до національного порталу національної інфраструктури геопросторових даних в Україні та формуванню основ розуміння переваг використання національної інфраструктури геопросторових даних в суспільстві.