З відкриттям ринку землі в Україні нотаріуси отримують спрощений доступ до даних Державного земельного кадастру

В умовах відкриття ринку землі одним із важливих завдань Держгеокадастру є створення передумов для забезпечення законності посвідчення правочинів щодо купівлі-продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення. Тому, з 1 липня 2021 року Держгеокадастр спільно з ДП «Центр ДЗК», в рамках запровадження Моніторингу земельних відносин, здійснили заходи щодо надання спрощеного доступу нотаріусам до даних Державного земельного кадастру.

З цього приводу сьогодні у Держгеокадастрі відбулася зустріч в. о. Голови Держгеокадастру Сергія Завадського, в. о. генерального директора ДП «Центр ДЗК» Юрія Діля за участю Міністра аграрної політики та продовольства України Романа Лещенка, його першого заступника Тараса Висоцького із Президентом Нотаріальної палати України Володимиром Марченком та його заступницею Інною Бернацькою, представниками Мін’юсту і фахової нотаріальної спільноти, під час якої фахівці Центру ДЗК презентували спрощену процедуру підключення нотаріусів до бази даних Державного земельного кадастру.

У ході зустрічі спеціалісти Центру ДЗК ознайомили присутніх із покроковою інструкцією надання доступу нотаріусам до даних Державного земельного кадастру, розповіли про технічну складову цього функціоналу та надали вичерпні відповіді на запитання.

Також учасники заходу обговорили загальний принцип надання  нотаріусам доступу до даних ДЗК і шляхи його удосконалення та наголосили на важливості запровадження такого сервісу в умовах відкриття ринку землі.