За результатами проведених у січні 2020 року земельних торгів на Херсонщині місцеві бюджети отримали близько 250 тис. гривень

За результатами земельних торгів, організованих Головним управлінням Держгеокадастру у Херсонській області, упродовж січня 2020 року реалізовано права оренди на 13 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 437,49 гектара.

Середній розмір річної орендної плати склав 9,19% від нормативної грошової оцінки землі, а до місцевих бюджетів Херсонщини надійшло 250,22 тис. грн лише за перший рік користування земельними ділянками.

Права оренди на найбільшу кількість земельних ділянок реалізовано у Скадовському районі – 5 лотів, за кожен з яких змагалися до 4 учасників торгів. Середній розмір річної орендної плати за результатами торгів тут зріс до 18,99% від нормативної грошової оцінки і склав 43,2 тис. гривень.

Найбільша площа була передана в оренду з торгів у Голопристанському районі Херсонської області. Так, на території Олександрівської сільської ради було виставлено на торги та реалізовано права оренди на дві земельні ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 189,37 гектара. Місцеві бюджети отримали 87,28 тис грн. орендної плати.

Довідково:

Земельні торги проводяться відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».

Інформація про лоти із зазначенням місця розташування земельних ділянок, їх площ та кадастрових номерів, а також стартового розміру річної орендної плати розміщена на вебсайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру у розділі «Земельні аукціони».