Запорізька область: за результатами земельних торгів в системі ProZorro річна орендна плата за користування землями сільськогосподарського призначення зросла вдвічі

У грудні 2021 року в системі ProZorro відбулися електронні земельні аукціони з продажу права оренди земельних ділянок в межах Берестівської сільської територіальної громади Бердянського району та Широківської сільської територіальної громади Запорізького району Запорізької області. На торги було виставлено право оренди 2 земельних ділянок сільськогосподарського призначення загальною площею 27,08 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, а також право оренди земельної ділянки площею 0,97 га для будівництва та обслуговування об’єктів торгівлі.

За результатами проведених електронних аукціонів річна орендна плата за використання земельної ділянки для розміщення об’єкту торгівлі зросла з 287 до 309 тис. гривень. Ціна оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва за результатами торгів зросла вдвічі – з 36,48 до 73,2 тис. гривень.

За результатами аукціонів орендарі щороку впродовж всього терміну дії договорів оренди сплачуватимуть кошти до місцевих бюджетів Широківської та Берестівської територіальних громад Запорізької області.

Довідково:

Земельні торги проводяться у формі електронного аукціону в режимі реального часу в мережі Інтернет через електронну торгову систему ProZorro, що перебуває у державній власності (постанова КМУ від 22 вересня 2021 р. № 1013 «Деякі питання підготовки до проведення та проведення земельних торгів для продажу земельних ділянок та набуття прав користування ними (оренди, суперфіцію, емфітевзису)»).