Звіт про періодичне відстеження результативності постанови Кабінету Міністрів України від 4 вересня 2013 р. № 661 «Про затвердження Порядку загальнодержавного топографічного і тематичного картографування»

1. Вид і назва регуляторного акта, результативність якого відстежується, дата його прийняття та номер:

Постанова Кабінету Міністрів України від 04 вересня 2013 р. № 661
«Про затвердження Порядку загальнодержавного топографічного і тематичного картографування» (далі – Постанова).

2. Назва виконавця заходів з відстеження результативності

Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру.

3. Цілі прийняття акта

Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку загальнодержавного топографічного і тематичного картографування» розроблена на виконання доручення Кабінету Міністрів України від 18.03.2010 № 10976/1/1-10 стосовно Плану організації підготовки проектів актів, необхідних для забезпечення реалізації Закону України від 11 лютого 2010 р. № 1872-VI «Про внесення змін до Закону України «Про топографо-геодезичну і картографічну діяльність».

Цілями державного регулювання є забезпечення вимог Закону України «Про топографо-геодезичну і картографічну діяльність» щодо впровадження основних засад, загальних вимог, напрямів та структури побудови системи створення та оновлення державних топографічних і тематичних карт у графічній, цифровій, фотографічній та інших формах для забезпечення потреб  органів державної влади, органів місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання і громадян у сучасній картографічній продукції.

4. Строк виконання заходів з відстеження

З 30 серпня по 30 вересня 2024 року.

5. Тип відстеження

Періодичне відстеження.

6. Методи одержання результатів відстеження

Статистичний метод.

7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність, а також способи одержання даних

Періодичне відстеження здійснюється раз на три роки, починаючи з дня виконання заходів з повторного відстеження. Установлені кількісні та якісні значення показників результативності акта порівнюватимуться із значеннями аналогічних показників, що встановлені під час повторного відстеження. Головним критерієм ефективності акта є визначення правових основ для створення та оновлення державних топографічних і тематичних карт у графічному, цифровому, фотографічному та інших форматах. Це необхідно для задоволення потреб органів державної влади, місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання та громадян у картографічній продукції.

8. Кількісні та якісні значення показників результативності акта

Основним показником результативності акта є встановлення правових засад створення та оновлення державних топографічних і тематичних карт у графічній, цифровій, фотографічній та інших формах для забезпечення потреб органів державної влади та органів місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання і громадян у картографічній продукції.

Дія акта поширюється на суб’єктів господарювання, що здійснюють виконання загальнодержавних топографо-геодезичних і картографічних робіт.

Виконання вимог акта не потребує від суб’єктів господарювання додаткових витрат коштів і часу.

9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей

Реалізація Постанови забезпечує виконання вимог Закону України «Про топографо-геодезичну і картографічну діяльність» щодо визначення правових засад топографо-геодезичної і картографічної діяльності під час здійснення загальнодержавного топографічного і тематичного картографування, що підвищує його ефективність до рівня реальних потреб держави і забезпечує подальше впровадження сучасних методів та новітніх технологій у виробництв картографічної продукції.

На підставі одержаних значень показників результативності реалізації регуляторного акта можна зробити висновок, що результати реалізації його положень відповідає поставленим цілям.

В. о. Голови Державної служби

України з питань геодезії,
картографії та кадастру                                                    Дмитро МАКАРЕНКО