Представники Держгеокадастру у складі делегації Мінінфраструктури взяли участь у семінарі «Забезпечення безпеки володіння під час відбудови після природних і техногенних катастроф»

З 2 до 3 листопада 2023 року у м. Мадриді (Королівство Іспанія) відбувся семінар, організований Робочою групою з управління земельними ресурсами (WPLA) Європейської економічної комісії ООН (ЄЕК ООН) спільно з Іспанською асоціацією реєстраторів землі та бізнесу, під загальною темою «Забезпечення безпеки володіння під час відбудови після природних і техногенних катастроф».

Семінар був зосереджений на обміні досвідом країн-членів ЄЕК ООН у відновленні після природних та техногенних катастроф, зокрема було детально розглянуто захист безпеки володіння (особливо правові, геопросторові та економічні аспекти).

Від Держгеокадастру у заході взяли участь заступник директора департаменту – начальник відділу взаємодії з іншими кадастрами та інформаційними системами Департаменту ведення державного земельного кадастру Ігор Кирилюк та т. в. о. Директора державного підприємства «Науково-дослідний інститут геодезії і картографії» Станіслав Дьомін.

Відповідно до порядку денного семінару Ігор Кирилюк виступив із презентацією на тему «Забезпечення стійкості Державного земельного кадастру та інфраструктури земельних відносин під час воєнного стану».

Крім того, на Семінарі було обговорено досвід подолання стихійних лих у Туреччині, Італії, Португалії та інших країнах. Було представлено передовий досвід країн ЄЕК ООН у використанні цифрових рішень для підтримки сталого розвитку міст, а також легалізації та вдосконалення неформальних поселень.

Також представники Держгеокадастру відвідали Земельний реєстр Іспанії, де відбулася зустріч з експертами земельної галузі.

Довідково

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2002 р. № 1371 «Про порядок участі центральних органів виконавчої влади у діяльності міжнародних організацій, членом яких є Україна» Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру (спільно з Мінінфраструктури та Мінагрополітики) відповідає за участь України у діяльності Комітету з житлового господарства та землекористування ЄЕК ООН. Україна є повноправним членом з 2011 року. Засідання проводяться щорічно у Женеві.

WPLA є допоміжним органом Комітету з житлового господарства та землекористування ЄЕК ООН.

Загальними цілями WPLA є сприяння та вдосконалення управління земельними ресурсами в регіоні ЄЕК ООН з метою ефективного реагування на виклики та нові потреби, а також сприяння реалізації Цілей сталого розвитку визначених до 2030 року. WPLA прагне підтримувати безпеку землеволодіння, вдосконалювати та створювати більш ефективні земельні та кадастрові реєстри, ширше використовувати геопросторові дані та просувати політику сталого землекористування.